Hlučínsko ohraničuje hranice s Polskem, řeka Opava a Odra. Lidé, kteří tam žijí , potkal zajímavý osud. Aniž by se někam stěhovali,  byli z nich napřed Prusové, pak Čechoslováci, Němci a teď Češi. Po Prusech v nich zůstal smysl pro pořádek a pracovitost, kterou nestratili ani za doby budování komunismu. Soudruzi je považovali za nespolehlivé a nazývali Prajzáky.  Jako novinářka jsem si vyslechla spoustu zajímavých příběhů, které chci postupně zveřejnit na tomto blogu.  Liana Melecká

Kravařští, vzhůru ke světlejším zítřkům

12. října 2010 v 10:20 | Liana Melecká |  názory
Čím více se blíží termín komunálních voleb, tím více houstne nervozita mezi kandidáty, kteří už okusili jaké je to vládnout městům a obcím, i jejich loajálními úředníky. Kandidáti napříč politickým spektrem (velmi oblíbené rčení posledních let) se snaží své voliče získat různě.
Ti co kandidují poprvé vyráží mezi prostý lid před nákupní centra, aby si lidé uvědomili, do které rodiny ony tváře zařadit. Ti, co už mají na radnici nějaká ta léta odsezena, shlížejí na své voliče z obrovských bilbordů, štamgasty si kupují za štamprli v místních hospodách, zavítají do klubu důchodců, zahrádkářů i holubářů, někteří dokonce párkrát usednou i do kostelních lavic.
Nedávno mě zaujal předvolební průzkum Deníku, kde měli lídři na starostu shrnout své volební sliby do jedné věty. Současný starosta Kravař za ODS Andreas Hahn slibuje likvidaci bioodpadu a nové náměstí. Mimochodem náměstí je ve skutečnosti pouhá ulice s názvem Náměstí.
Jan Skřeček (ČSSD) by rád zlepšil komunikaci úřadu s lidmi. Vize současného místostarosty Aloise Hadamczika (Nez.) není pro Kravařské žádnou novinkou. Rozvíjení sportovních, kulturních i podnikatelských aktivit už tam probíhá několik let. Otázkou je, kolika podnikatelů se to týká. Kupodivu nového lídra lidovců Martina Weczerka, se stejně jako stálici komunistů Františka Peterka, novinářům kontaktovat nepodařilo. Takže nejzajímavější nabídka zazněla od nově vzniklého seskupení mladých. Jejich uchazečka o post starostky Sandra Rostková chce nejen zlepšit komunikaci mezi úřadem a lidmi, zajistit více možností pro podnikání, ale také se pustit i do boje s korupcí a zprůhlednit zadávání veřejných zakázek. Že by se Kravaře opravdu vydaly novým směrem s Novou silou?  Kravařští, v sobotu je to ve vašich rukách. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama