Hlučínsko ohraničuje hranice s Polskem, řeka Opava a Odra. Lidé, kteří tam žijí , potkal zajímavý osud. Aniž by se někam stěhovali,  byli z nich napřed Prusové, pak Čechoslováci, Němci a teď Češi. Po Prusech v nich zůstal smysl pro pořádek a pracovitost, kterou nestratili ani za doby budování komunismu. Soudruzi je považovali za nespolehlivé a nazývali Prajzáky.  Jako novinářka jsem si vyslechla spoustu zajímavých příběhů, které chci postupně zveřejnit na tomto blogu.  Liana Melecká

Opavou projdou tři králové

3. ledna 2011 v 16:49 | Liana Melecká |  krátké zprávy
Už pojedenácté začne ve středu 5. ledna v Opavě Tříkrálová sbírka. Během mše svaté, která začne ve tři hodiny odpoledne v kostele svatého Vojtěcha požehná koledníkům opavský děkan Pavel Cieslar. Po ní projde městem tříkrálový průvod, který zastaví před Slezským divadlem. Tam se tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar pokloní a předají dary malému Ježíškovi. Jako doprovodná akce sbírky proběhne i letos soutěž o nejkrásnější tříkrálovou korunku.
   Tu si děti letos vyrobí samy a nazdobenou ji mohou odevzdat do 15. ledna, v
Denním stacionáři pro seniory na Masarykově ulici 39 v době od sedmi do tří hodin odpoledne, nebo v Charitě Opava, na ulici Přemyslovců 26 v Jaktaři v době od šesti do čtyř hodin odpoledne. Korunky musí být označeny jménem, adresou, telefonem a věkem autora. Nejlepší budou odměněni poukázkami na odběr knih. Vyhodnocení sbírky proběhne ve čtvrtek 27. ledna v půl čtvrté odpoledne v kině Mír na Kolářské ulici v Opavě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 3. ledna 2011 v 16:52 | Reagovat

V tomto roce Ti přeji plno úspěchů, zdraví, štěstí a aby tento rok pro Tebe byl tím nejpozitivnějším! :-*

2 Juliana Juliana | Web | 3. ledna 2011 v 16:56 | Reagovat

Všechno nejlepší do nového roku a spoustu zajímavých článků přeje blogerka Juliana.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama