Hlučínsko ohraničuje hranice s Polskem, řeka Opava a Odra. Lidé, kteří tam žijí , potkal zajímavý osud. Aniž by se někam stěhovali,  byli z nich napřed Prusové, pak Čechoslováci, Němci a teď Češi. Po Prusech v nich zůstal smysl pro pořádek a pracovitost, kterou nestratili ani za doby budování komunismu. Soudruzi je považovali za nespolehlivé a nazývali Prajzáky.  Jako novinářka jsem si vyslechla spoustu zajímavých příběhů, které chci postupně zveřejnit na tomto blogu.  Liana Melecká

Děkujeme, odejděte

4. února 2011 v 16:29 | Liana Melecká |  názory
Dvě miliardy ano, ale ne do nemocnic, pěkně do našich peněženek. Jinak odejdeme. Že nemocnice přestanou fungovat a pacientům se odkládají operace? No a ? Proč by měly dostat přidáno sestry ?
Ať si stávkují taky. Ještě že nám v televizi začali znovu promítat doktora Sovu. Jinak bych nevěřila, že se takhle mohou chovat ti, co složili Hippokratovu přísahu.
Když po revoluci dostali mladí lidé z Hlučínska možnost získat německé občanství, tisíce jich vyrazily do světa za prací. Dnes už jsou téměř všichni zpátky. Zjistili, že získat dobře placenou práci v cizině, stojí mnohem více úsilí než u nás.
Milí lékaři, když se vám u nás nelíbí, odejděte do ciziny. Od známých vím, že na německém venkově chybí praktičtí lékaři. Až budete pěkně v neděli a o svátcích objíždět po statcích své pacienty, možná si ještě vzpomenete na nenáročné české pacienty. Na německé kliniky si z vás nějak nevybrali a jak jsem nedávno zaslechla v rádiu, nestojí o vás ani v rakouských nemocnicích. Ale možná by se peníze našly jednodušeji. Třeba by to spravil zákaz provozovat lékařům v nemocnicích soukromé praxe, či zaměstnávat ty, co už k platům berou i vysoké důchody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dark-dragon dark-dragon | Web | 4. února 2011 v 16:35 | Reagovat

Ahoj,na blogu dělám menší průskum.Zajímalo by mě jaký názor mají lidé na draky.Věříš na ně?A jak si  draky vlastně představuješ?
Budu ráda za tvé vyjádření.Ale jestli nechceš,nepiš..jen by mě zajímal názor okolí... Máme už zaběhlou diskuzi,tak jestli chceš..zapoj se.
díky,pa

P.S. z doktorama mám jen zlé skušenosti..10 let neléčená bolerioza,...Všichni byli přesvětšeni že nám nic není a že si jen vamýšlíme a tak s námi i zacházeli...moje rodina na to doplácí dodnes..tudíž je mi jedno jak to dopadne..vůbec bych doktora (jestli s etak dají nazvat) nepotřebovala.

2 blogerka-em blogerka-em | Web | 4. února 2011 v 16:35 | Reagovat

Koukni se pls na můj blog a zasoutěž si i o malé ceny ;)
http://blogerka-em.blog.cz/
PS:omlouvám se za reklamu... :)

3 baji baji | 4. února 2011 v 16:41 | Reagovat

Skvělé!Mluvíte mi z duše.Je to přesně i můj názor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama