Hlučínsko ohraničuje hranice s Polskem, řeka Opava a Odra. Lidé, kteří tam žijí , potkal zajímavý osud. Aniž by se někam stěhovali,  byli z nich napřed Prusové, pak Čechoslováci, Němci a teď Češi. Po Prusech v nich zůstal smysl pro pořádek a pracovitost, kterou nestratili ani za doby budování komunismu. Soudruzi je považovali za nespolehlivé a nazývali Prajzáky.  Jako novinářka jsem si vyslechla spoustu zajímavých příběhů, které chci postupně zveřejnit na tomto blogu.  Liana Melecká

Starostové debatují s podnikateli

10. března 2011 v 7:29 | Liana Melecká |  krátké zprávy
Již počtvrté se setkají starostové Sdružení obcí Hlučínska (SOH) s podnikateli a zemědělci z celého regionu. Schůzka, na níž si navzájem přiblíží své problémy a návrhy jak zlepšit spolupráci mezi obcemi a podniketeli se připravuje na středu 13.dubna ve čtyřSi hodiny odpoledne v sále kulturního domu v Bolaticích. Pozváni jsou také zástupci Úřadu práce v Opavě, Hospodářské komory v Opavě a Místní akční skupiny Hlučínsko.
"Z každého minulého setkání vyšly určité návrhy, které napomáhají zlepšit vzájemnou komunikace i spolupráci s podnikateli a zemědělci. Podrobné informace z jednotlivých setkání naleznete na webových stránkách www.hlucinsko.eu, v sekci Spolupráce s podnikateli," doplnil starosta Bolatic a předseda SOH Herbert Pavera.
Podnikatelé, kteří se chtějí zapojit do debaty, ať potvrdí svou účast u starostů svých obcí a své podněty pošlou přímo na adresu starosta@bolatice.cz. do 18. března.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama