Hlučínsko ohraničuje hranice s Polskem, řeka Opava a Odra. Lidé, kteří tam žijí , potkal zajímavý osud. Aniž by se někam stěhovali,  byli z nich napřed Prusové, pak Čechoslováci, Němci a teď Češi. Po Prusech v nich zůstal smysl pro pořádek a pracovitost, kterou nestratili ani za doby budování komunismu. Soudruzi je považovali za nespolehlivé a nazývali Prajzáky.  Jako novinářka jsem si vyslechla spoustu zajímavých příběhů, které chci postupně zveřejnit na tomto blogu.  Liana Melecká

Další srážka na přejezdu v Hošticích

2. dubna 2011 v 10:36 | Liana Melecká |  články
Velké Hoštice. Jen tři dny poté, co polský kamion vrazil do osobního vlaku a ohrozil stodvacet cestujících, došlo na přejezdu mezi Velkými a Malými Hošticemi k další havárii. Přestože všechny vlaky, kvůli zničené signalizaci, nyní projíždějí přes přejezd pouze desetikilometrovou rychlostí a strojvedoucí řidiče upozorňuje hlasitým houkáním, vjel na koleje před vlak, dnes, tři minuty po půlnoci řidič taxi.
"Jednadvacetiletý řidič ve Škodě Felicia jel směrem od Opavy a nereagoval na houkání vlaku, který přijížděl po trati od Malých Hoštic. Auto narazilo přední části do vlaku, kde cestovalo osmadvacet cestujících. Všichni cestující odešli ještě před příjezdem policie a hasičů, takže zřejmě nebyli zraněni," uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.
Řidič byl zraněný lehce, stejně jako jeho dva pasažéři, které taxikář převážel. Škodu na taxi odborníci odhadli na dvacet tisíc korun, oprava vlaku přijde na osmdesát tisíc korun.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama